Meld deg på vårt nyhetsbrev

Hurtigruten
Photo: Hurtigruten Photo Kristian Dale

Hurtigruten med anløp i Kristiansand

Hurtigrutens historie er basert på utviklingen av nasjonen Norge siden 1893. Med dette medfører et stort ansvar for miljø og bærekraft, hvor et av målene dreier seg om at 80% av maten om bord skal være lokal mat. Så her er det en mulighet til å selge sine produkter ombord.

Hurtigruten har tatt et stort ansvar i norsk reiseliv siden 1893

Hurtigrutens historie er basert på utviklingen av nasjonen Norge siden 1893. Med dette medfører et stort ansvar for miljø og bærekraft, hvor et av målene dreier seg om at 80% av maten om bord skal være lokal mat. Så her er det en mulighet til å selge sine produkter ombord. 

Hurtigruta foundation er et prosjekt kontinuerlig langs kysten. Prosjektene baserer seg på målet om å få folk til å handle i lokale matbutikker. Salget ombord er primært oppfordrer folk til å bruke lokalsamfunnene. Når det gjelder miljøbevissthet, skal Hurtigruten ta i bruk seilskip med null utslipp. 

Det selges lokal mat ombord på Hurtigruten
Photo: Foto Sivert Lohse Øverli
Mat servert ombord på MS Trollfjord
Photo: Foto Espen Mills

Store mulighet er for å selge lokale produkter og opplevelser på Sørlandet

Når det gjelder turer så er det særlig to ulike typer som det skilles mellom, den originale pakken og signaturpakken. Den originale reisen innebærer flere havnebesøk av kortere besøkstid, mens signaturreisen er preget av et mer all-inclusive konsept. Til tross for all-inclusive konseptet, er det høyt fokus på at prisen på reisen ikke skal være uvirkelig høy, men heller en behagelig pris hvor gjestene får god valuta for pengene.

Dette innebærer et bredt spekter av for eksempel ulike restauranter som tilbyr god lokal mat, i tillegg til et Costal Experience Team som tar ansvar for innslag av opplevelser og produkter ombord. Dette er justeringer som bidrar til en god kundeopplevelse av reisen. Under kategorien kundeopplevelse er det relevant å nevne at Hurtigruten har en egen fotograf med på reisen, som sikrer at kundene får gode bilder fra turen, som gjerne vil øke sannsynligheten for å sitte igjen med gode minner og bestille en senere tur.

Hotel Manager på Hurtigruten Mikael Eliassen
Photo: Foto Espen Mills
ARCTIC FINE DINING MS TROLLFJORD
Photo: Foto Espen Mills

Gjester med en snittpris på 450 euro per døgn

For den kommende perioden 2025/2026 blir det gjort klart at Hurtigrutens sesong vil bli mellom september og mai, hvor liggetiden i Kristiansand vil bli mellom klokken 13.00 og 15.00 Antall passasjerer er beregnet mellom 350 til 500, med en snittpris ombord på mellom 450 euro per døgn. Til sammenligning har "vanlige" cruisegjester en snittpris på rundt kr 700,-.

Tilbud på flere språk

En god andel av passasjerene er franske, nærmere 20% av de reisende. Videre kommer tyske, norske, så passasjerer fra Storbritannia. Faktorer som dette tydeliggjør viktigheten av tilstrekkelig produktinformasjon på flere språk, som videre vil føre til positive inntrykk og gode opplevelser hos gjestene.

Hurtigrutens verdier er et ønske om å dekke mest mulig av kultur og historie. Turene skal fokusere på kultur, natur, historie, mat og drikke, med transportalternativer som buss, båt, sykkel eller vandring. Målet er å framheve det lokale langs sørlandskysten framfor Norge generelt, og prisnivået på utfluktene må være balansert.

Prisstrategi

Utfluktene skal være lønnsomme for alle. Utflukten kan være fantastisk, men hvis vi må selge den til en pris som gjestene ikke er villige til å betale, blir det ikke suksess. Her må leverandørene være klare over at det for det meste ikke er nordmenn som reiser og at mange andre nasjonaliteter er veldig prisbeviste. Om vi tilbyr lignende utflukter flere plasser (RIB, hundeslede, kayakk) som er også lik i lengde, er vi nødt til å ha priser som er omtrent like.

Hva leter de etter når utflukten velges

Hurtigruten ønsker å dekker natur, kultur, historie, mat og drikke. Skap et unikt og variert program som er helt unikt for vårt område og haven som besøkes. Tilby transport som buss, sykkel, båt, eller til fots slik at tilbudet er variert og for alle. Utflukter med forskjellige vanskelighetsgrad må tilbys. En utflukt med buss bør ikke bestå av flere enn to busser, altså 90 plasser. Merk deg om det lar seg gjøre å gjennomføre utflukten gjennom hele sesongen eller om det er begrensninger med tanke på dagslys, dårlig vær. 

 

Finn din lokale historie

Guiding skal handle mest mulig om det lokale, ikke Norge generelt. Gjestene har hørt vært på reise og vært innom mange steder hvor det fortelles om ostehøvel, skolesystemet, infrastruktur etc. Finn din lokale historie

Hva ser Hurtigrutens Costal Experience Team på, når de skal velger utflukt

Først ser de på om utflukten passer til konseptet ombord. De ønsker ikke å ha «off-the- shelf» utflukter som tilbys til de store cruisebåtene der gjestene busses et sted, ser på noe fint og blir jaget gjennom suvenirbutikken etterpå. De ønsker heller at turene skreddersys til behovene. Det har vist seg å være vanskelig å få til i de store cruisehavnene.

Hvis det er mulig, vil vi jobbe med lokale bedrifter for å skape merverdi for regionen. KRS er eneste havn der det ikke er tilfelle for tida. 

Kan du tilby lokale opplevelser og som viser Sørlandet ta kontakt med Hurtigrtuens Costal Experience Team.

Jan Fleischauer

Shore Excursions Coordinator

Tlf 92 54 84 14

Elisabeth Høibo Partneransvarlig