Meld deg på vårt nyhetsbrev

Kurs- og konferansehotellet med den unike Utsikten

Morgentåken letter, og foran deg avsløres utsikten over Kvinesdalen og Fedafjorden. Der, på toppen av et fjell, omkranset av vakker og dramatisk natur ligger Utsikten Hotell Kvinesdal.

Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Olav Magne Trydal
Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Olav Magne Trydal

Her har hotelldirektøren og de ansatte knekt koden for ekte, personlig service og gjestekomfort, og alle ønskes varmt velkommen inn gjennom den knæsj-turkise inngangsdøren.

Utsikten Hotell Kvinesdal Utsikten .
Photo: Jan Kåre Rafoss
Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Jan Kåre Rafoss

Hva er god service?

Hotelldirektør og eier Agnes Bertnsen har mange års fartstid i bransjen og suksesshistorier fra snuoperasjoner på andre hotell, og hadde bestemt seg for at det var på tide med en pause. Det var før hun fant Utsikten Hotell Kvinesdal. Her har alle ansatte et felles mål; god service i alle ledd.

Jeg møter Agnes en tidlig fredags morgen, hun er like akkurat like livlig og sprek som den rosa dressen hun har på seg. På hotellet forberedes det til nok en dag med mange gjester og konferanser, i dag har de besøk av Asfalt Sør AS. Agnes tilbyr meg varm kopp kaffe, og da jeg spør henne hva som er god service, forteller hun entusiastisk om Utsikten Hotell Kvinesdal sin service-filosofi.

- Det handler om lidenskap, at vertskapet er interesserte i sine besøkende. Og at servicen er å finne i alle ledd. Det handler om alt fra god kommunikasjon i forkant av kurs - og konferansebestilling - helt til å personlig ønske gjestene en god tur hjem etter endt besøk, sier hun.

Agnes kan godt finne på å børste snø av bilene slik at konferansegjestene kan reise rett hjem. “Det er jo god trim”, ler hun.

Eg gjør det fordi jeg liker det. Eg synes det e kjekt!

- Agnes Bentsen om hotelldrift

Agnes Bentsen på Utsikten Hotell i Kvinesdal

Komme til dekket bord

Hun forteller videre om at det å føle seg ivaretatt som kurs- og konferansegjest er viktig. På Utsikten Hotell Kvinesdal er det stor parkeringsplass med ladesjoner for el-biler, kurs og konferanserom i ulike størrelser for opp til 130 personer, og teknisk utstyr av høy standard. 

Ikke minst vet de ansatte hvordan man setter alt i stand, slik at man bare trenger å plugge i PC-en, så er man klar, sier Agnes med et glimt i øyet. 

Dekket bord på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen
Dekket bord på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen

Agnes har brukt morgenen på å ordne til dag to av Asfalt Sør sin konferanse. Det står et nydelig dekket bord fulle av godsaker til dagens konferansegjester som de kan forsyne seg fra. Alt fra hjemmebakte cookies og fersk frukt til både varm og kald drikke. 

Kursholderen forteller meg at han er imponert over servicenivået han har fått på Utsikten Hotell.

Kurs og konferanse på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen
Kurs og konferanse på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen

“Valget faller lett på Utsikten. Ikke bare fordi vi i Asfalt Sør er opptatt av å bruke lokalsamfunnet, men også fordi vi vet at konferansen blir bra på Utsikten.

Dette er da også selvsagt mye grunnet Agnes. Alt er på stell, servicen er upåklagelig, og maten er nydelig. Agnes vet ikke det beste hun kan gjøre for oss, så gjennom hele dagen sørget hun for at vi hadde alt vi trengte..og litt til!

 Terningkast 7”

Ann-Jeanett Kvås, Admin.leder i Asfalt Sør

Kurs- og konferansegjester på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen
Kurs- og konferansegjester på Utsikten Hotell Kvinesdal .
Photo: Iselinn Andersen

Kortreiste matopplevelser

Det er ikke bare kurs- og konferaserommene man kan glede seg over som gjest på Utsikten Hotell. Agnes mener at god mat og drikke er en veldig viktig del av å yte god service, og hun er stolt av matopplevelsen hotellet tilbyr. 

Agnes forteller at kjøkkensjef Michael er en matfilosof som jobber med hjertet. På hotellet lager de egen majones og ketchup, laksen røykes i hotellets egen røykeovn, og alt av brød og bakevarer kommer rykende ferskt ut av kjøkkenet. Kortreiste, lokale og rettferdige råvarer er en viktig del av et godt kjøkken. De har egen urtehage, og kjøttet får de levert fra Fjordfegarden. 

Dekket bord på Utsikten Hotell Kvinesdal

Når gjestene setter seg til bords, er en god presentasjon av rettene en viktig del av matopplevelsen. Driftssjef Kinga liker å kunne peke ut av de store vinduene fra restauranten med utsikt ned mot Kvinesdal og si “der kommer jordbærene våre fra” når hun serverer dessert.

Grønt engasjement

Det er på hotellets kjøkken man virkelig kan se fruktene av deres bærekraftig tankegang, men Utsikten Hotell Kvinesdal tenker på bærekraft i alt de gjør. Det er alt fra de små tingene, som å slutte å bruke penn og papir, til store prosjekter som energieffektivisering og miljø-krav til leverandører og avfallshåndtering. Bærekraft er også å ta vare på ansatte, og Agnes forteller at hun er stolt og imponert over den engasjerte gjengen som jobber på hotellet. 

God plass

Utsikten Hotell Kvinesdal er et sted med god plass, både i form av naturen som omkranser hotellet, til hotellets 85 gjesterom. 

I umiddelbar nærhet til hotellet finner du fantastiske turmuligheter, kulturskatter og aktiviteter. Besøk de spennende gruvene på Knaben Gruvemuseum, føl på naturkreftene ved storslåtte Rafossen, eller ta deg en velfortjent pause i Kvinabadet.

Kvinesdal strekker seg fra hav til hei, og er spekket med vakker natur og spennende opplevelser. Du finner også et av Norges flotteste golfanlegg like ved hotellet. 

Rafossen, Kvinesdal .
Photo: Frida Neverdal
Rafossen, Kvinesdal .
Photo: Frida Neverdal

Etter å ha snakket med Agnes og de andre ansatte på hotellet, og fått sett litt av konferansen til Asfalt Sør forstår jeg godt hvorfor kurs- og konferansegjester kommer hit om og om igjen. 

Den unike beliggenheten omkranset av natur, den fantastiske utsikten og det gode vertskapet gjør at Utsikten Hotell Kvinesdal viser seg frem som et fremoverlent og moderne hotell med sørlandsk sjarm.

Utsikten golfpark .
Photo: Adam Read
Utsikten golfpark .
Photo: Adam Read

Overbevist? Vi sees i Kvinesdal!